KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14744172
nr 1474 4172
William Gibson
(1909-1988), Sverige
Oljemålning, "Utsikt från ett fönster, Göteborg -41". Signerad. Olja på pannå, 45x53 cm, yttermått inklusive ram: 64x72 cm
William Gibson, svensk målare född i Jonsered 1909, död 1988 i Glumslöv i Skåne.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 13 juni 2022
kl 18:26:57
10/6 10:08:49
William Gibson
Läs mer om William Gibson